448792439 994447756024218 2751454102016926212 n

Suwałki

Kolejne medale i miejsca na podium młodych sportowców z Suwałk.

Miniony weekend (21-23.06) obfitował w wydarzenia sportowe.

Ponad 130 zawodników rywalizowało w piątek (21.06) w Mistrzostwach w Pływaniu szkół podstawowych w Suwałkach. Najlepszy wynik uzyskała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz. W zestawieniu generalnym na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Hamerszmita. Podium zamknęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich.

Z trzema medalami na koncie powrócili z Włocławka reprezentanci LUKS Hańcza Suwałki. Finał Nestle Cup w szczególności okazał się szczęśliwy dla zawodników specjalizujących się w konkurencji skoku wzwyż. Zwycięstwo w kategorii U-16 wywalczyła Julia Jasielon. Ze srebrnymi medalami wróciły do domów również Wiktoria Malinowska i Zuzanna Skindzier.

Trzy medale wywalczyli również młodzi suwalczanie na Mistrzostwach Polski Parkour w Płocku. Grupa trenująca pod okiem trenera Eryka Modzolewskiego wywalczyła w sumie 3 krążki.

W swoich grupach wiekowych I miejsce wywalczyła Aleksandra Kossakowska, III miejsce zajęła Alicja Kuk i Michał Olszewski.