Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk

IMG 20240616 WA0002

UKŻ GROT Suwałki

Wigry

Marcel i Tomasz Kowalewscy wygrali coroczne Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk. Zmagania odbyły się w weekend (14-16.06.24) na jeziorze Wigry. W ogólnopolskich zawodach uczestniczyło łącznie 35 załóg z całej Polski: Giżycka, Mikołajek, Warszawy, Stężycy, Chełmży, Wrocławia, Garczyna i Pisza.

W tym roku wiatr i akwen sprzyjał suwalskim załogom – pierwsze miejsce w całych regatach zajęła załoga w składzie Marcel i Tomasz Kowalewscy. Zawodnicy tym samym potwierdzili swoją formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w klasie CADET, do których już wcześniej uzyskali nominację.

Pozostałe załogi UKŻ GROT Suwałki również zaprezentowały się bardzo dobrze – na podium stanęła załoga z Antonim Kordaszewskim za sterem i Jakubem Rejteradą jako załogantem – w kategorii do lat 14-tu.

Na koniec najmłodszy uczestnik regat – Leon z ekipy warszawskiej rozlosował komplet żagli, które tradycyjnie są dodatkowym bonusem dla zawodników.