XII Wyścigi Smoczych Łodzi przeszły do historii

ag 2

Ełk

Flagowa impreza powiatu ełckiego odbyła się 29 czerwca. Rywalizowało 6 drużyn męskich i 9 mieszanych. Cel- przepłynąć repliką smoczej łodzi krótki dystans po Jeziorze Ełckim w jak najkrótszym czasie. Jak mówił Kacper Dobrowolski z ekipy Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, mieli na te zawody taktykę, a za sobą przygotowania.

Grzegorz Jackiewicz z Comeco Team podkreślił, że impreza stoi na wysokim poziomie.

Nie zawiedli kibice.

Marek Chojnowski, starosta ełcki powiedział, że wyścigi smoczych łodzi już na stałe wpisały się w kalendarz powiatowych imprez.

W kategorii drużyn męskich bezkonkurencyjna okazała się ta Straży Pożarnej w Ełku. Drugie miejsce zajęła ekipa Special Force Ełk, a trzecie 16 Batalion Rozpoznawczy w Ełku. W kategorii drużyn mieszanych pierwsze miejsce zdobył Batalion Zmotoryzowany Wojewodzin. Za nimi uplasowała się ekipa OSP Chełchy. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Koma Team. Patronem medialnym imprezy jest Radio 5.