Zatrzymał go dopiero Japończyk

460009742 1070183355111925 7926538484672408123 n crop

Olaf Płatek, Fot. Radio 5

Ełk

Kto zdobył więcej medali niż polscy olimpijczycy w Paryżu? Reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbyły się 7–8 września w Krotoszynie.

Wśród nich znalazł się ełczanin Olaf Płatek, który startował w juniorskiej kategorii ciężkiej oraz drużynowej. W tej pierwszej wywalczył srebro, a w drugiej, wraz z kolegami, brąz. Wicemistrz odwiedził w środę (18.09) nasze studio, by podzielić się wrażeniami po tej najwyższej rangi imprezie sportowej. Rok temu Olaf startował na mistrzostwach w Tokio, więc miał w tym roku możliwość porównania.

W sobotnich zmaganiach (7.09) nasz reprezentant szedł jak burza – powstrzymał go dopiero Asada Haruto z Japonii. Jak wygląda starcie w kręgu z perspektywy zawodnika?

Polska reprezentacja w sumo zdobyła na mistrzostwach w Krotoszynie łącznie 13 medali, z czego 5 to zasługa juniorów.