Ruszyła dziesiąta edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Podczas uroczystej inauguracji Nowego Roku Akademickiego, maluchy powitała dr Małgorzata Andryszczyk, Rektor Uczelni. Podczas aktu immatrykulacji, dzieci zostały przyjęte w poczet studentów. Na młodych żaków czekała również niespodzianka– w świat magii zabrał je iluzjonista Tomasz Sadowski. Przez najbliższe miesiące maluchy będą uczestniczyły wielu atrakcyjnych zajęciach. Wcielą się w rolę inżynierów, ratowników medycznych, chemików, dziennikarzy, artystów czy sportowców. Oprócz warsztatów edukacyjnych, będzie też mnóstwo aktywności sportowych i rekreacyjnych. Partnerem strategicznym UD jest Województwo Podlaskie, a patronem honorowym Urząd Miejski w Suwałkach
Najmłodsi studenci mają już indeksy
-
Red. AP

- Categories: Suwałki
Treść powiązana
Rozbili wroga i przerzucili przez jezioro ciężki sprzęt
Red.
BS
24 czerwca 2026
Milionowa wygrana w Suwałkach
Red.
WK
24 czerwca 2026
Usłyszymy skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Red.
WM
24 czerwca 2026
Suwałki zabiegają o kolej i bezpieczną „ósemkę”
Red.
Michał Gniedziejko
24 czerwca 2026
Medale dla przyjaciół suwalskiej uczelni
Red.
Michał Gniedziejko
24 czerwca 2026
Dostawca jedzenia zaatakowany przez dwóch mężczyzn
Red.
ate
24 czerwca 2026
Skarbówka zatrzymała przesyłki z e-papierosami
Red.
Michał Gniedziejko
24 czerwca 2026
Konkrety? Szybsze prace nad S16 i tory projektowane dalej od ujęcia wody pitnej
Red.
WM
24 czerwca 2026