Ełk
Zagospodarowanie Placu Miejskiego w Ełku wymaga zmian. Taką opinię wyraziła znaczna większość mieszkańców, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez Urząd Miasta.
Swoje zdanie wyraziło nieco ponad 1,6 tys. osób. Konieczność wprowadzenia zmian wskazało 90% z nich. Głosy te zostaną uwzględnione w kolejnym etapie dotyczącym zagospodarowania tej przestrzeni, poinformował Mirosław Hołubowicz zastępca prezydenta Ełku.
Konieczność zacienienia przestrzeni Placu Miejskiego i wprowadzenie większej ilości zieleni – na to najczęściej wskazywali uczestniczący w ankiecie mieszkańcy.
Podkreślali również rolę małej gastronomii i handlu sezonowego, które mogłyby funkcjonować w tym miejscu. Pojawiły się też głosy dotyczące infrastruktury rekreacyjnej.
Zebrane w ankiecie wnioski są pierwszym etapem w procesie zmian. Prace projektowe będą musiały uwzględnić różne uwarunkowania urbanistyczne i techniczne, zaznacza samorząd.
W tym obszarze Ełku modyfikacji doczeka się także teren między ulicami Kościuszki i Orzeszkowej, dla którego radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
mówił Mirosław Hołubowicz.