Muszelki Wigier do Gołdapi

IMG 1005 1536x1266 1

Dom Kultury w Gołdapi

Gołdap/Suwałki

Duży sukces gołdapskich wokalistów podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2025” w Suwałkach.

Uczestnicy pracowni wokalnej i muzycznej Domu Kultury w Gołdapi zdobyli złote, srebrne i brązowe Muszelki. Oprócz uczestników z całej Polski wokaliści rywalizowali też z młodzieżą z Gruzji, Izraela i Litwy. W zmaganiach wzięło udział 145 podmiotów artystycznych. Gołdap reprezentowali: Zuzanna Morek, Laura Łojewska, Sebastian Rąpel, Amelia Dominiuk, Kinga Brodowska, Ewa Rusyn i Julia Tobolska oraz zespół Małe Zdrójki w składzie: Julia Jurewicz, Amelia Jurczyk, Zuzanna Morek i Zuzanna Romanowska.

Muszelki Wigier zdobyli:

I miejsce: Zuzanna Morek i Laura Łojewska – złote muszelki

II miejsce: Amelia Dominiuk i Julia Tobolska – srebrne muszelki

III miejsce: Sebastian Rąpel oraz zespół Małe Zdrójki – brązowe muszelki

Pracownie wokalna i muzyczna prowadzone są pod kierunkiem Katarzyny Boruc i Roberta Magielnickiego.

„Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów, a jego głównym celem jest promowanie młodych talentów.

źródło: Dom Kultury w Gołdapi

Exit mobile version