Sejny
Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru domu jednorodzinnego w Sejnach. Do zdarzenia doszło wczoraj (19.07) około godz. 18.00.
Palił się budynek przy ul. Strażackiej. Z racji bliskiej odległości od miejscowej komendy, strażakom udało się szybko ugasić ogień.
Spaleniu uległo jedno pomieszczenie w domu jednorodzinnym.
– Na szczęście wszyscy domownicy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem służb i nikomu nic się nie stało, poinformował Radio 5 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach.
W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy strażackie.
I to nie jedyny pożar do jakiego wyjeżdżali strażacy z powiatu sejneńskiego. Dziś (20.07) około godz. 11.00 zostali zadysponowani do palącej się drewnianej elewacji domu jednorodzinnego w Berżnikach. Nam miejscu działał jeden zastęp z OSP w Berżnikach, jeden zastęp z OSP w Ogrodnikach i dwa zastępy z sejneńskiej straży pożarnej.
Dochodzenie w sprawie pożarów prowadzą policjanci z Sejn.
