region
Rozpoczyna się okres infekcyjny. W szybkim tempie przybywa chorych na Covid-19. Na Warmii i Mazurach służby sanitarne odnotowały w pierwszej połowie września 685 przypadków. – W tym roku fala zachorowań przychodzi do nas później – mówi Joanna Równiak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.
W dalszym ciągu dominuje Omikron. Ból gardła, gorączka, kaszel, katar, ogólne osłabienie to typowe objawy dla tego wariantu koronawirusa. Epidemiolodzy zauważyli coś jeszcze.
Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka ciężkich infekcji i poważnych powikłań jest szczepienie. Można z niego skorzystać zarówno w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, jak i w aptece. Równie ważna jest higiena, czyli częste mycie rąk. Co oprócz tego?
Dodała Joanna Równiak.
