Węgorzewo
W ramach obchodzonego Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi policjantka z węgorzewskiej komendy wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziły spotkanie z uczniami. Cel? Zwiększenie świadomości w zakresie handlu ludźmi oraz zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych.
Jak mówi Magdalena Hrynkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, czasy niewolnictwa czy transport niewolników do przymusowej pracy powinny być postrzegane, jako zjawisko z przeszłości i nie dotyczyć współczesnej cywilizacji.
Piątkowe spotkanie z uczniami klas I i II w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie było okazją do przekazania młodzieży wiedzy na temat zjawiska handlu ludźmi oraz podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą.
Z kolei przedstawicielka sanepidu skupiła się na tematyce substancji psychoaktywnych- ich rodzajach, działaniu na organizm oraz konsekwencjach zdrowotnych ich stosowania.
Uczniowie poznali również mechanizmy uzależnień i sposoby unikania ryzykownych zachowań.
Węgorzewscy policjanci podkreślają, że tego typu działania profilaktyczne są ważnym elementem współpracy służb i instytucji w zakresie edukacji młodzieży.
