Suwałki
Nowy, nieoznakowany radiowóz wzbogacił flotę Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.
Połowę środków potrzebnych na zakup samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy – Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Urząd Gminy w Raczkach. Całkowity koszt zakupu pojazdu to ponad 120 tysięcy złotych.
Nieoznakowany Seat Leon wyposażony jest w silnik o pojemności 1,5 litra i mocy 150 koni mechanicznych. Radiowóz trafi do służby, wspierając codzienne działania policjantów.
W symbolicznym przekazaniu auta wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej.
– Z dużą satysfakcją przekazuję kolejny dowód na naszą dobrą współpracę z suwalską Policją. Cieszę się, że dzięki wsparciu finansowemu Miasta Suwałki, do floty komendy trafia dziś kolejny nowoczesny pojazd. Jestem przekonany, że to doposażenie nie tylko ułatwi codzienną służbę funkcjonariuszom, ale przede wszystkim realnie przełoży się na wzrost poziomu bezpieczeństwa i spokoju naszych mieszkańców – powiedział w trakcie spotkania z policjantami Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

