region
Kolejne formy włączają się w prace „Sojuszu dla regionu”. Jak już informowaliśmy, sojusz powstał z inicjatywy marszałka województwa podlaskiego Łukasza Prokoryma. Zrzesza największe firmy oraz stowarzyszenia firm z naszego regionu. W jego skład wchodzi klaster przemysłowy oraz klaster budowlany.
Celem tego zrzeszenia jest jak najlepsze wykorzystanie środków Unii Europejskiej oraz rządu przeznaczonych na rozwój oraz obronność wschodnich granic Polski i Europy.
Mówi Sebastian Rynkiewicz – prezes Klastra Evoluma – członek Sojuszu dla Regionu.
Myślimy już o przyszłości – dodaje prezes
Są już pierwsze konkretne efekty współpracy. To nowoczesne rozwiązanie obronne stworzone w województwie podlaskim, czyli system do minowania „Bluszcz” – zdolny do działania w trybie bezzałogowym – jest dziś w centrum zainteresowania Wojska Polskiego.
O systemie, ale też szerzej o wykorzystaniu potencjału podlaskich przedsiębiorstw w sektorze obronnym oraz możliwościach sięgania przez nie po fundusze na obronność, rozmawiali w poniedziałek wiceminister Obrony Narodowej Cezary Tomczyk, Marszałek Łukasz Prokorym oraz przedstawiciele podlaskich przedsiębiorców.
