Ełk
Dziś (10 czerwca) w hali sportowej ełckiego MOSiR-u rozegrana została „przedszkoliada”. To impreza zorganizowana przez Miejskie Przedszkole „Bajka” w Ełku i jak mówi dyrektor tej placówki Bogumiła Brodowska, celem było promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.
Sportowy turniej skierowany był do dzieci 6-letnich z przedszkoli miejskich z Ełku. Zmaganiom przyglądało się jury. Zwyciężyło „Światełko”, drugą lokatę zdobyli „Mali Odkrywcy”, a na trzecim miejscu uplasowała się „Bajka”.
Przedszkolaki wzięły udział w 9 konkurencjach sportowych. Specjalna konkurencja była też dla nauczycielek. Z czym najlepiej poradziły sobie dzieci?
Choć emocje jeszcze nie opadły, warto dalej trenować.
Zapowiada dyrektor Brodowska.
Dzieciom na „przedszkoliadzie” kibicowało wiele osób. Wśród nich Zastępca Prezydenta Ełku – Artur Urbański, wizytator – Aneta Dubielewska, a także dyrektorki ełckich przedszkoli.
