Zelwa
Rodzinnym festynem zakończyła kolejne inwestycje w Zelwie gmina Giby.
Samorząd od lat inwestuje w budynek po byłej szkole w Zelwie. Kilka lat temu w obiekcie utworzono świetlicę. Kolejne lata to zagospodarowanie terenu, budowa placu zabaw i sceny. Ostatnie inwestycje to budowa ciągów pieszych, montaż klimatyzacji i potrzebnego osprzętu oraz nasadzenia drzew. Po każdym z etapów samorząd na czele z Robertem Bagińskim, wójtem gminy zaprasza mieszkańców i turystów na rodzinny piknik. Tak było i w miniona niedzielę.
Był występ lokalnego zespołu, strefa zabaw dla dzieci i poczęstunek przygotowany przez miejscowe koło gospodyń.
Warto dodać, że w ostatnich dniach w Zelwie zakończyła się budowa sieci wodociągowej za blisko 5 milionów złotych.
Jak podkreśla wójt, to pierwsza sieć wodociągowa w tej miejscowości. W planie jest też poprawa dostępu do bezprzewodowej sieci internetowej.

