warmińsko-mazurskie
Pół miliona zł rozdysponował samorząd województwa w ramach konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”.
Właśnie rozstrzygnięta została jego piąta edycja. Dotacje w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł trafią do 24 gmin z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki tym środkom zrealizowane zostaną projekty polegające na nasadzeniach zieleni, utworzeniu zielonych przystanków, instalacji paneli fotowoltaicznych, rewitalizacji zbiorników wodnych, a nawet utworzeniu pływającej wyspy.
– Samorząd województwa realizuje wielkie inwestycje z udziałem funduszy unijnych, które w wymiernym zakresie zmieniają nasz region, ale stworzyliśmy dodatkowo cały system konkursów czy grantów, z których mogą korzystać społeczności lokalne. Za każdym razem są one odpowiedzią na oddolne zapotrzebowania gmin, stowarzyszeń czy małych środowisk, mówił marszałek Marcin Kuchciński.
Wśród samorządów, którym udało się pozyskać dotację jest m.in. gmina Gołdap. Zdobyte 30 tys. zł przeznaczy na realizację projektu – Między falą a zielenią – ogród społeczny nad wodą.
Taka sama kwota trafi do gminy Biała Piska na drugi etap działania „Biała Piska zielenią oddycha”.
26 tys. zł zdobył Ryn. Gmina środki przeznaczy na zagospodarowanie terenów zieleni przy amfiteatrze i Szkole Podstawowej w Rynie.
Na Orzyski Spacerowy Zakątek tamtejsza gmina pozyskała z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego kwotę 21 tys. zł.
Pełna lista beneficjentów programu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” dostępna jest na na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
