region
Niemal 50 migrantów i 7 osób pomagających w nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano we wtorek (23.06) przy granicy polsko-litewskiej.
Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie działania Placówki Straży Granicznej w Sejnach. Funkcjonariusze ujęli 11 obywateli Afganistanu i obywatela Pakistanu. – Przewożący ich kierowca osobowego mitsubishi nie zatrzymał się do kontroli – mówi podporucznik Straży Granicznej Michał Bura.
W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali również kolejne auto.
Do kolejnych zatrzymań doszło między innymi w Rutce-Tartak.
Od początku roku zatrzymano już 67 osób podejrzanych o organizowanie lub pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-litewskiej.

