Ełk
Zakończyła się budowa zakładu opieki długoterminowej przy Szpitalu Pro-Medica w Ełku. W poniedziałek (22.06) odbyło się oficjalne otwarcie placówki.
Wsparcie znajdą tu osoby przewlekłe chore, które wymagają specjalistycznej pomocy. Dzięki tej inwestycji baza łóżkowa zwiększyła się o 15 miejsc.
W dobie starzejącego się społeczeństwa, zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże.
Powiedziała Radiu 5 Bożena Szelągowska, prezes ełckiego szpitala. Jak dodaje, przedsięwzięcie zostało zrealizowane zgodnie z terminem.
Oddział paliatywny zacznie funkcjonować od 1 lipca. W sumie będą tam 52 łóżka.
Mówiła Anna Węglińska, kierownik nowo otwartego zakładu.
Powstanie placówki to kolejny etap rozwoju ełckiego szpitala.
Mówił Tomasz Andrukieowcz, prezydent Ełku.
Istnieje także możliwość dalszej rozbudowy oddziału.
Wartość inwestycji to około 21 mln zł, z czego dofinansowanie to 16 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy.
