Giżycko
Do dwóch poważnych zdarzeń doszło w miniony weekend na drogach w powiecie giżyckim.
W trakcie działań zatrzymano także nietrzeźwych za kółkiem. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,5 promila. Prawie 2,5 wskazał alkomat u kierującego Peugeotem, który w gminie Kruklanki uderzył w drzewo.
Do pierwszego wypadku doszło na ul. Suwalskiej w Giżycku. 82-letnia cyklistka wjechała na przejście dla pieszych doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym autem, relacjonuje przebieg zdarzenia Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
44-letnia kobieta kierująca Oplem poszkodowana została w zdarzeniu, do którego doszło w gminie Ryn.
W trakcie weekendowych działań zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.
W czasie minionego weekendu giżyccy policjanci przeprowadzili łącznie ponad 40 kontroli drogowych.
Podsumowała Iwona Chruścińska.
