Zielone Suwałki: Nowe parki – będą konsultacje z mieszkańcami

20260625ZielenIRekreacja

Suwałki 

Miasto Suwałki realizuje duży pakiet inwestycji związanych z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni w ramach projektu „Zielone Suwałki”. Przedsięwzięcie obejmuje łącznie 12 lokalizacji o powierzchni 9 hektarów.

Zakończone i realizowane projekty

Efekty prac są już widoczne w różnych punktach miasta, m.in. przy dworcu PKS, na ulicy Muzycznej, Placu Marii Konopnickiej, przy „Sercu Suwałk” oraz Zegarze Milenijnym.

  • Park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej: W ramach prac wykonano trzymetrowe aleje parkowe, oświetlenie, monitoring, ławki i stojaki rowerowe oraz nasadzenia drzew kulistych. Dodatkowo powstanie tam miasteczko wodne finansowane z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.
  • Plac Straceń (zbieg ulic Sejneńskiej i Utrata): Usunięto stare płyty kamienne, betonowe murki oraz schody. W ich miejsce wprowadzono nawierzchnię przepuszczalną i nowe trawniki.

7 kolejnych lokalizacji w przygotowaniu

Miasto Suwałki pracuje obecnie nad dokumentacjami projektowymi dla kolejnych stref zieleni i rekreacji. Plany i koncepcje zagospodarowania dotyczą następujących miejsc:

  1. Park miejski pomiędzy ulicą Jagiełły i Filipowską.
  2. Park miejski pomiędzy ulicą Reja i ulicą Armii Krajowej.
  3. Park kieszonkowy przy ulicy Brzostowskiego.
  4. Teren pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Jagiełły i Traktorzystów.
  5. Park linearny pomiędzy ulicą Utrata i Waryńskiego.
  6. Zielona strefa przy III Liceum Ogólnokształcącym.
  7. Zagospodarowanie terenu przy Aquaparku.

Wszystkie przygotowane koncepcje udostępniamy dziś na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Spotkania konsultacyjne w lipcu

W lipcu Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotka się z mieszkańcami poszczególnych terenów objętych planowanymi inwestycjami. Celem spotkań będzie szczegółowe skonsultowanie proponowanych rozwiązań i dostosowanie projektów do potrzeb i oczekiwań Suwalczan.

Projekt nr FEPD.02.08-IZ.00-0001/25 pt.: „Wspieranie przystosowania do zmian klimatu poprzez zielono-błękitne inwestycje na terenie MOF Suwałki – I etap”Pełne nagranie audycji:

Część I:

Część II:

Exit mobile version