Jazda rowerem okazała się kosztowna

763684726 4487822151494413 4164699870406837299 n

Fot. FB: KPP Węgorzewo

Węgorzewo

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po raz kolejny wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę.

– To kolejny przypadek zatrzymania pijanego cyklisty przez funkcjonariuszy, który pokazuje, że mimo licznych apeli i wysokich kar, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów – mówi Magdalena Hrynkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Ile wskazał alkomat?

Policjanci przypominają, że kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu jest nie tylko naruszeniem przepisów, ale przede wszystkim stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nietrzeźwi rowerzyści mają ograniczoną zdolność oceny sytuacji, wydłużony czas reakcji oraz problemy z utrzymaniem równowagi, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i stanowcze reagowanie na przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Zaznaczają, że bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialnego zachowania wszystkich uczestników ruchu.

Exit mobile version