Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Cztery osoby ranne

Foto: radio 5

Wigierski Park Narodowy

Cztery osoby zostały ranne w wypadku Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej. Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.08)  po południu na odcinku Gawrych Ruda – Bryzgiel. Trzy wagony odczepiły się od składu kolejki, a jeden z nich wypadł z toru i wykoleił się. Poszkodowani to dwie osoby dorosłe, 16-latek i pięcioletnie dziecko. Zostali przetransportowani do szpitala w Augustowie i Suwałkach. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia augustowska policja.

Autor: D.K.     Źródło: Radio 5Data: 13 sierpnia 2017

   
Tagi:

8 Komentarzy

 1. bialy niedzwiedz Odpowiedz

  Rzetelność dziennikarska jest żenująca : ” wagoniki odczepiły się od składu” – tak się składa że nie mogły same się odczepić ( mają podwójne zabezpieczenie dwa łańcuchy ) tylko durny turysta dla draki i zabawy odczepił na postoju. Przypomnę że wagony jeździły z większymi ładunkami i takich sytuacji nie było. Pociąg jechał do stacji Binduga (wzniesienie) i wszystko było dobrze, ciuchcia ruszyła (z górki) a wagoniki zaczęły się toczyć bezwładnie. Maszynista usłyszał krzyki myłaś że ktoś wypadł z pociągu więc się zatrzymał a wagony z impetem uderzyły w resztę pociągu. Przypomnę dla wszystkich którzy nie mają zielonego pojęcia o ciuchci pusty wagon warzy ok 10 T, ciuchcia maksymalnie rozwija prędkość 30 km/h. Pamiętajcie na turystów trzeba uważać bo może zdarzyć się wypadek. Ranni – okazało się że byli w szpitalu ale nikogo nie hospitalizowano. Jesteście słabymi dziennikarzami jeśli w ogóle można was tak nazwać.
  Pozdrawiam

 2. Ski Odpowiedz

  Mimo to maszynista powinien sprawdzać czy nikt nic nie odczepil to jego obowiązek pilnowac bezpieczenstwa ppasażerów , napewno wiecej tam nie pojade….

 3. dad Odpowiedz

  Tak to jest z prywaciarzami. Pogoń za kasą sprawia często, że bezpieczeństwo jest ostatnią rzeczą, której pilnuje się. Ktoś powinien sprawdzić, jakie są procedury bezpieczeństwa.

 4. staś Odpowiedz

  Bywają ludzie, którzy zamiast mózgu mają trociny. Nieodpowiedzialny wybryk takiego idioty mógł doprowadzić do tragedii. Uważam, że sprawca rozłączenia składu powinien odpowiadać za spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia. Nie można obciążać właściciela kolejki za wybryk jakiegoś półgłówka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.