Trudne warunki pogodowe w Polsce sprawiają, że coraz więcej osób troszczących się o swoje auta, korzysta z usług zabezpieczenia lakieru samochodowego. Dzięki temu za niewielką opłatą właściciel auta może ochronić swój pojazd przed mikrouszkodzeniami, które bardzo często są spowodowane przez uderzanie małych kamyków o karoserię. Czym jest i na czym polega zabezpieczenie lakieru?
Czym jest zabezpieczenie lakieru?
Zabezpieczenie lakieru to proces, w którym warstwa lakieru samochodowego otrzymuje dodatkową powłokę ochronną, która pozwoli zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi, które w późniejszym czasie mogłyby doprowadzić do negatywnych procesów chemicznych. Dzięki warstwie ochronnej lakier staje się wodoodporny, a jej żywotność szacuje się od 6 do 12 miesięcy. Poza powyższymi zaletami auto zostaje wzbogacone idealnym połyskiem, które z całą pewnością będzie wyróżniało się na tle innych samochodów.
Czy regularne zabezpieczenie lakieru może wpłynąć negatywnie na strukturę lakieru? Nie. Cząsteczki warstwy ochronnej bardzo delikatnie naruszają regularną strukturę lakieru właściwego, dzięki czemu nie mają one wpływu na pogorszenia się jakości lakieru na samochodzie w dłuższej perspektywie czasu.
Jakie korzyści daje zabezpieczenie lakieru?
Zabezpieczenie lakieru to przede wszystkim komfort psychiczny. Jeżeli nasze auto w ciągu roku pokonuje kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, ślady użytkowania na lakierze mogą pojawić się pod postacią rys spowodowanych małymi kamieniami, które obijają się o karoserię auta z dużą prędkością. Spore nagromadzenie się takich rys może doprowadzić do znacznego obniżenia wartości auta przy próbie sprzedaży. Zabezpieczenie lakieru skutecznie pozwoli zachować żywotność lakieru na dłużej. Dzięki zaawansowanym technologiom nasze auto w ciągu 12 miesięcy może być w pełni zabezpieczone przed mikrouszkodzeniami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu komfort jazdy znacząco poprawi się nawet na drogach szutrowych.
Najważniejsze zalety zabezpieczenia lakieru to:
– ochrona przed małymi kamieniami;
– ochrona przed zarysowaniami;
– ochrona przed zjawiskami pogodowymi;
– połysk.
Czy powłoka ceramiczna jest skuteczna?
Powłoka ceramiczna jest jedynym z najczęstszych sposobów na zabezpieczanie lakieru auta. Dzięki stosunkowo grubej warstwie powłoka ceramiczna doskonale znosi nie tylko uderzenia małych kamieni, ale również sól wysypywaną na drogach oraz kwaśne deszcze, które są stosunkowo często spotykane w Polsce. Tak zabezpieczone auto będzie mogło z powodzeniem być zaparkowane nawet na otwartej przestrzeni, gdzie warunki naturalne będą miały na nie największy wpływ.
Powłoka ceramiczna znacząco ułatwia również mycie samochodu. Dzięki idealnemu połyskowi, brud nie trzyma się kurczowo lakieru, przez co auto może zostać perfekcyjnie umyte nawet w ciągu kilku minut.
Gdzie warto zabezpieczyć lakier?
Nakładanie warstwy ochronnej lakieru jest zadaniem wymagającym sporej precyzji, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Próby nakładania warstwy ochronnej mogą skończyć się bardzo źle dla jakości naszego lakieru. Proponowanym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnego warsztatu, który w szybkim czasie dokładnie nałoży warstwę ochronę. Przykładem lidera branży jest http://autoklinika.bialystok.pl/auto-detailing/zabezpieczanie-lakieru/. Dzięki sporemu doświadczeniu, firma oferuje szeroki zakres usług od mycia i sprzątania samochodu aż po usługi związane z zabezpieczaniem lakieru.
Przy wyborze odpowiedniej firmy warto również przeanalizować opinie o danym warsztacie. Obecni klienci mogą być naprawdę dobrym źródłem wiedzy i potencjalnie mogą uratować nasz portfel przed zbędnymi wydatkami w warsztatach, które nie oferują usług najwyższej jakości.
Artykuł sponsorowany