Suwałki
Jajka, babka, kiełbasa, żurek – to potrawy bez których nie wyobrażamy sobie tradycyjnych świąt wielkanocnych. Wielkanocne śniadanie rozpoczyna dzień, a po Wielkim Poście niemal nie możemy doczekać się przygotowanych pyszności.
Dobrze, gdy potrafimy powiedzieć sobie stop gdy czujemy, że zjedliśmy za dużo. Częściej, rezygnujemy z objadania się gdy tak na prawdę jest już za późno, a nasz organizm sygnalizuje nam problem.
– Najczęściej to bóle brzucha, zgaga czy wzdęcia. Przejedzeniu często towarzyszy też ospałość i brak energii – tłumaczy Andrzej Tynecki, ordynator oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.
Odtwarzacz plików dźwiękowychPamiętajmy, że przejedzenie, to nie tylko chwilowe dolegliwości, które miną i na które nie trzeba zwracać uwagi. Może mieć też o wiele poważniejsze skutki. Wtedy jedzenie nie staje się energią dla naszego organizmu, tylko dodatkowym obciążeniem. Najszybciej odczuwa to nasze serce. Pojawiają się dolegliwości ze strony układu krwionośnego czy wątroby.
Odtwarzacz plików dźwiękowychZ nawykiem nadmiernego objadania się w święta warto zerwać – jak to zrobić, radzi doktor Tynecki.
Odtwarzacz plików dźwiękowych