5 porad, jak udzielać korepetycji z języka angielskiego

korepetycje

Rynek korepetycji w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Rodzice szukają osób, które pomogą ich dzieciom osiągać lepsze wyniki w nauce. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą głównie nauczyciele oraz studenci, którzy upatrują w tym okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Tym bardziej że z każdym rokiem stawka za godzinę korepetycji jest coraz atrakcyjniejsza. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się korepetycje z języka angielskiego. Znajomość języka obcego jest dzisiaj niesamowicie praktyczna. Pojawia się więc szansa na zarobienie przyzwoitych pieniędzy. Jak prowadzić korepetycje z angielskiego? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka praktycznych rad.

Wykorzystaj Internet!
Jeśli chcemy udzielać korepetycji z angielskiego, możemy założyć konto na serwisie BUKI. To bezpłatna strona internetowa, na której korepetytorzy z całej Polski przedstawiają swoje oferty. Podajemy tam takie informacje jak nasze doświadczenie zawodowe, krótki życiorys, kompetencje naukowe oraz cenę za godzinę korepetycji. Z naszych usług mogą skorzystać użytkownicy z całej Polski. Działanie na tego typu serwisach, to dobry pomysł na początek naszej przygody z udzielanie korepetycji z angielskiego.

Jak zostać korepetytorem?
Udzielaniem korepetycji może zajmować się praktycznie każdy. Jedynym warunkiem jest posiadanie rozległej wiedzy o przedmiocie, którego będziemy nauczać. W przeciwnym razie nikt nie będzie chciał korzystać z naszych usług. Próg wejścia jest więc bardzo niski. Najbardziej problematyczne wydaje się jednak znalezienie klientów. Konkurencja na tym rynku jest duża. Warto zacząć od udzielania korepetycji znajomym, a następnie sukcesywnie rozwijać sieć kontaktów i pozyskiwać nowych zainteresowanych. W dobie Internetu znajdowanie klientów jest ułatwione.

Reklamuj się!
Aby skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów, warto wykorzystać do tego media społecznościowe. Dobrym pomysłem będzie założenie konta na Facebooku lub Instagramie. Te serwisy umożliwiają nam przedstawienie swojej oferty szerszemu gronu odbiorców. Ponadto ciekawą opcją jest zainwestowanie w promowanie postów, dzięki której nasze treści trafią do większej ilości osób.

Jak prowadzić korepetycje z angielskiego?
W udzielaniu korepetycji najważniejsze jest zbudowanie dobrej relacji z uczniem. Naszym zadaniem jest zadbanie o przyjazną atmosferę. Przyda się także podstawowa wiedza z dziedziny psychologii. Musimy potrafić wyczuwać, kiedy uczeń ma problem z danym zagadnieniem. Kiedy rozumie daną kwestię, a kiedy jedynie udaje.
Jak prowadzić korepetycje w takim razie? Lekcje z angielskiego powinny opierać się głównie na dialogu. Siłą rzeczy języka uczymy się poprzez praktykę. Uczniowie cenią sobie, gdy korepetytorzy pomagają im w rozwiązywaniu zadań domowych. Dobrze odrobione zadanie, to dobra ocena. Z kolei dobra ocena ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i pozwala jeszcze bardziej uwierzyć w swoje możliwości.

Trochę cierpliwości
Rola pedagoga wymaga od nas odpowiedniego podejścia do ucznia. Korepetytor musi wykazywać się dużą wyrozumiałością w stosunku do uczniów. Warto poświęcić dużo czasu nawet na pozornie proste zagadnienia. Liczy się przecież to, żeby uczeń po każdym spotkaniu mógł pochwalić się nową wiedzą. Jeśli nie będziemy dostatecznie cierpliwi i wyrozumiali – współpraca nie będzie się układać. Z drugiej strony powinniśmy być stanowczy i wymagający. Dzieci i młodzież często lekceważą korepetycje. Chodzą na nie przymuszani przez rodziców, sami nie wykazując większego zaangażowania. Naszym zadaniem jest zachęcić ich do rozwijania wiedzy. W przeciwnym razie rodzice zawiedzeni brakiem efektów szybko zrezygnują z naszych usług.

Podsumowanie
Praca korepetytora jest naprawdę atrakcyjna. Do jej największych zalet należy niski próg wejścia do zawodu oraz wysoka stawka godzinowa. Warto wziąć do serca porady przedstawione w tym artykule. Z pewnością ułatwią nam one sukcesywne działanie na tym rynku. Teorie mamy już za sobą – teraz pozostaje działać!

 

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version