Mazur i Mamry górą. Udane występy drużyn z regionu

26 06 17 Turniej Pilkarski im. Wlodzimierza Smolarka Suwalki 5 e1528097533727

Radio 5 (zdj. ilustracyjne)

Braniewo, Giżycko

3 punkty przywieźli z Braniewa piłkarze ełckiego Mazura. Podopieczni Pawła Sobolewskiego, po świetnym spotkaniu w ramach 30. kolejki rozgrywek o mistrzostwo ForBET IV ligi warmińsko-mazurskiej, pokonali tamtejszą Zatokę 2:1.

Mimo iż gospodarze otworzyli w 30. minucie wynik i prowadzili po pierwszej połowie 1:0, to ostatecznie ełczanie schodzili z boiska w dobrych humorach po dwóch pięknych golach Dawida Ejzy w 55. i Jakuba Lewandowskiego w 57. minucie meczu.

Lider tabeli – giżyckie Mamry – również nie zawiódł i na własnym boisku nie dał szans rywalom, pokonując Tęczę Biskupiec 4:1. Podopieczni Przemysława Łapińskiego pobili przy okazji 30-letni rekord bramek strzelonych przez Mamry w jednym sezonie, wynoszący 109 goli i mają ich obecnie na koncie 113.