Olaf Płatek wicemistrzem Europy

Olaf Platek zdj. Klub Judo Shamo Elk

zdj. Klub Judo Shamo Ełk

Siedlce

Sukces młodego zawodnika sumo z Ełku. Olaf Płatek, podopieczny Klubu Judo Shamo Ełk został wicemistrzem Europy. Startował w kategorii plus 70 kg U14. Mistrzostwa Europy odbyły się w Siedlcach.

– Olaf w pierwszej walce pokonał reprezentanta Ukrainy, w półfinale rozprawił się z Estończykiem, w finale uległ innemu zawodnikowi z Ukrainy – informuje Radio 5 Krzysztof Sosnowski, trener Klubu Judo Shamo Ełk.

Po świetnym występie w turnieju indywidualnym, trener kadry narodowej powołał Olafa Płatka do składu reprezentacji drużynowej. -Ełczanin wygrał trzy z czterech pojedynków, co dało Polsce drugie miejsce, dodaje Sosnowski.

Najlepsi okazali się reprezentanci Ukrainy. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Węgier.