Jaki hotel nad jeziorem wybrać?

zdj glowne 1

Hotel i jezioro brzmi jak idealne połączenie. Wypoczynek blisko natury, w ciekawym otoczeniu, a zarazem przy wszelkich luksusach i udogodnieniach. Dla niektórych to może zbyt leniwe, ale nie oszukujmy się – lubimy przebywać w cudownych miejscach i poza tym czuć się niezwykle komfortowo.

Jakie jezioro wybrać do wypoczynku?

Co jak co, ale nie możemy narzekać na niedobór pięknych jezior w Polsce. Głęboka Hańcza, ogromne Śniardwy czy pomniejsze jeziora na Mazurach. Wszystko to piękne miejsca, znane każdemu z nas. Jednakże warto pamiętać, że nie tylko nasze północno-wschodnie województwo jest pełne pięknych zbiorników wodnych. Wyśmienicie wypocząć możemy również w Wielkopolsce, chociażby nad jeziorami Kuchenny i Młyński. Bogactwo polskich jezior to nie tylko zbawienie dla sympatyków takich lokalizacji, ale także problem. A dokładniej trudność w wyborze, gdyż nadjeziornych hoteli jest pełno, a one same często posiadają bardzo obfite i luksusowe oferty.

Renomowany hotel czy agroturystyka?

A więc jaki hotel nad jeziorem byłby najlepszym wyborem? Pięciogwiazdkowy? Krajoznawczy? Ze SPA i basenem? Wszystko to zależy od naszych preferencji oraz wizji wypoczynku – dla jednych lepiej mieć wszystko pod ręką i sobie zwyczajnie odpocząć, a drudzy woleliby uprawiać sporty wodne i pojeździć na rowerze wokół jeziora. Z pewnością luksusowa opcja to pełniejszy wypoczynek, natomiast agroturystyka to wybór bardziej budżetowy.  Dlatego warto przyjrzeć się jakie zalety może mieć agroturystyka, a jakie dobry hotel nad jeziorem.

Źródło: Hotel Olandia

Zalety hotelu

– luksus
– wszystko pod ręką
– dodatkowe atrakcje
– nie trzeba zabierać dodatkowych bagaży z prowiantem lub kosmetykami
– wyższy standard i jakość odpoczynku oraz pokojów
– wysokojakościowa obsługa

Zalety agroturystyki

– taniej
– bliżej natury
– mniej formalnie
– wizyta w rzadziej odwiedzanym miejscu
– mniejsza obecność cywilizacji

Wybrać hotel dalej czy bliżej miasta?

W przypadku wyjazdu nad jezioro, lepiej szukać hotelu jak najbliżej jeziora. Co zazwyczaj wiążę się to z oddaleniem się od zabudowań miejskich. Jednakże są również rozwiązania pośrodku – hotele znajdujące się w pobliżu małych miejscowości, blisko jeziora, same będące w pełni wyposażone i umożliwiające spełnienie jakichkolwiek zachcianek wizytujących. Idealnym przykładem takiego miejsca jest chociażby nadjeziorny Hotel Olandia, w którym można wypocząć vis-à-vis dwóch, pięknych jezior.
Hotele miejskie są zazwyczaj odpowiednie w przypadku zwiedzania historycznych zabytków, odwiedzania rodziny, wyjazdów biznesowych czy unikania korków w mieście. Natomiast hotel z dala od dużych aglomeracji jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących naturę, spokój, ciszę, relaks i bezstresowy wypoczynek.

Podsumowanie

Niewątpliwie hotele w Polsce raz co raz prześcigają się w ofertach – proponują coraz więcej atrakcji czy sposobów na spędzanie weekendu nad jeziorem. Dlatego warto się dwa razy zastanowić, jakie miejsce do wypoczynku wybrać. Dobrym sposobem jest przejrzenie strony internetowej hotelu czy zasięgnięcie opinii byłych wizytatorów. Przejrzenie samych zdjęć również może sporo dać – w końcu chcemy też zaspokoić naszą potrzebę odczucia wizualnego piękna.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version