Sukcesy badmintonistów

zloty medal6 n

Białystok

Z tytułami mistrzów i wicemistrzów wrócili z Klubowych Mistrzostw Polski suwalscy badmintoniści.

W odbywających się w Białymstoku mistrzostwach rywalizowało w sumie 50 zespołów w kategoriach młodzieżowiec, junior, junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy. Suwalczanie zdobyli najwyższe trofeum – mistrzostwo, wicemistrzostwo i trzy trzecie miejsca.

Tytuł mistrza wywalczyli w kategorii młodzieżowiec. Srebro zdobyły badminstonistki w kategorii junior. Brązowe medale wywalczyli chłopcy w kategorii junior, dziewczęta w kategorii młodzik i junior młodszy.

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Mistrzami Polski zostali badmintoniści SKB Suwałki w kat. młodzieżowiec.
W kategorii Młodzieżowiec rozgrywano po jednej grze pojedynczej panów (MS) i pań (WS), debel męski i kobiecy oraz grę mieszaną. W finałowym meczu, decydującym o tytule Klubowy Mistrz Polski 2021, podopieczni Jerzego Dołhana pokonali 3:1 badmintonistów ABRM Warszawa. Mistrzowską drużynę reprezentowali: Aleksandra Goszczyńska, Ulyana Volskaya, Robert Cybulski, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Maksim Ovchinnikov.
Dla SKB punktowali w mistrzowskim meczu Robert Cybulski, Ulyana Volskaya, debel pań Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya.

W grach pojedynczych: Robert CYBULSKI pokonał 2:0 (21-13, 21-13) Yevhen Kobzar, Ulyana Volskaya pokonała w dwóch setach Zuzannę Jankowską 21-14, 21-18, na wagę mistrzowskiego tytułu punkt dorzuciły panie – (debel) Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya pokonały 2:0 (21-15, 21-15) parę Paulina Hankiewicz/Zuzanna Jankowska. Warszawska ekipa zdobyła punkt pocieszenia w grze podwójnej panów. Michał Sobolewski/Adam Szolc po emocjonującej trzysetowej walce musieli uznać wyższość pary Adrian Krawczyk/Wiktor Trecki 1:2 (16-21, 21-15, 22-24), trzeci set w wydaniu obu par, to badmintonowy horror, rywalizacja zakończyła się dopiero na 24. punkcie – szczęśliwie dla warszawskiej pary.

KLUBOWE WICEMISTRZOSTWO POLSKI

Srebrny medal, Klubowe Wicemistrzostwo Polski, zdobyły suwalskie badmintonistki w kat. Junior. Dziewczęta w finale uległy 0:3 badmintonistkom z Bierunia. Srebrny medal i wicemistrzostwo zdobyła drużyna w składzie: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Ulyana Volskaya, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich. Ulyana VOLSKAYA przegrała w dwóch setach 0:2 (20-22 i 17-21) z Joanną Podedworny. W drugiej grze pojedynczej Oliwia Niedźwiedzka przegrała 1:2 (21-13, 17-21, 11-21) z Anną Czuchra. Trzecie przegrane starcie, decydujące o mistrzostwie, to debel dziewcząt Oliwia Niedźwiedzka /Ulyana Volskaya uległy 0:2 (22-24, 11-21) parze Anna Czuchra/Joanna Podedworny i musiały zadowolić się wicemistrzostwem kraju. Klubowe Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna UKS Unia Bieruń.

TRZY TRZECIE MIEJSCA KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Trzecie miejsce, brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski dla SKB Suwałki wywalczyli chłopcy w kategorii Junior. Juniorzy – na najniższym miejscu podium odbierali medale po pokonaniu 3:2 BENINCA UKS Feniks K-K. Chłopcy rywalizowali w trzech grach pojedynczych i dwóch podwójnych. Dla SKB punktowali: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub i Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski – deble. Michał z Mateuszem pokonali 2:1 (21-17, 9-21, 21-16) parę Igor Jasek/Mikołaj Szymanowski, a druga nasza para Janek i Sebastian pokonali 2:1 (20-22, 21-16, 21-10) – po bardzo zaciętym, wyrównanym starciu szczególnie w drugim secie, Pojedynek trwał 43 minuty. Ciężko wywalczony punkt, bo po 42-minutowej walce, zdobył w grze pojedynczej Sebastian Lenczewski — pokonał 2:1 (23-21, 16-21, 21-12) Jakuba Knihinickiego. W grach pojedynczych przegrali mecze Janek Filipowicz i Mateusz Hołub. Janek przegrał 0:2 (7-21 i 17-21) z Mikołajem Szymanowskim, a Mateusz z Igorem Jaskiem 0:2 (9-21, 6-21). Suwalski Klub Badmintona w kategorii Junior reprezentowali: Michał Aleksandrowicz, Jan Filipowicz, Mateusz Hołub, Sebastian Lenczewski, Jan Szeszko. Mistrzostwo Polski w tej kategorii zdobyli badmintoniści UKS Hubal Białystok, wicemistrzostwo KS Chojnik Jelenia Góra. Kolejny brązowy medal brązowy i trzecie miejsce zdobyły badmintonistki SKB w kategorii Młodzik. Dziewczęta medal Klubowych Mistrzostw Polski zdobyły, pokonując w decydującym meczu 3:1 badmintonistki z AZS AWF Katowice.
Punkty dla Suwałk zdobyły w grach podwójnych: Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska, Michalina Jaśkiewicz/Aleksandra Wasilewska.

Trzeci w kolekcji SKB — brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski zdobyły dziewczęta w kat. Junior Młodszy.
Dwa zwycięstwa i dwa mecze przegrane i najniższe miejsce na podium dla badmintonistek z Suwałk.
Podopieczne Jerzego Dołhana wygrały z:
SKB Suwałki (JM Dz) – UKS Korona Pabianice (Jm Dz) 4-1
SKB Suwałki (JM Dz) – LKS Technik Głubczyce (Jm Dz) 4-1
Przegrały z:
SKB Suwałki (JM Dz) – UKS Unia Bieruń (JM ) 1-4
DzABRM Warszawa (Jm Dz) – SKB Suwałki (JM Dz) 3-2
Brązowe medalistki: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich.

Bardzo dobre, czwarte miejsce mistrzostw zdobyła najmłodsza suwalska ekipa – dziewczęta w kat. Młodzik Młodszy. Mecz decydujący o medalu klubowych mistrzostw nasze badmintonistki przegrały 0:3 z AZS AWF Katowice. W grupie nasze badmintonistki pokonały 5:0 UKS AB Kraków, walkower z UKS Tornado Donaborów, przegrały 1:4 z MKS Orlicz Suchedniów, 0:3 z AZS AWF Katowice. Skład drużyny: Urszula Chrulska, Julia Jurkun, Tamira Popławska, Róża Szyperek, Aleksandra Wasilewska.