Bubele
Uratował życie kobiecie poszkodowanej w pożarze. Mowa o 29-letnim Przemysławie Sankowskim ze wsi Bubele w gminie Sejny. Gdyby nie jego szybka i zdecydowana reakcja, zdarzenie mogłoby skończyć się tragicznie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 maja, w miejscowości Bubele. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w domu. W środku przebywały dwie starsze kobiety. Najpierw powiadomiły swoich sąsiadów, Przemysława Sankowskiego i jego matkę. To oni zawiadomili służby. Kobiety nie dały rady opuścić domu o własnych siłach. Uratował je 29-latek.
Dzięki szybkiej interwencji strażakom udało się opanować rozprzestrzenienie się ognia. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Stan jednej z nich jest bardzo ciężki. 29-latek za swój bohaterski czyn został odznaczony podczas obchodów Dnia Strażaka w Sejnach.



![Szczęśliwy finał poszukiwań w gminie Przerośl [FILM] 3 źródło: KM PSP Suwałki](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/3569bb35-fcf6-41b4-ba57-7cdf2f27805f-350x250.jpg)








