znicz 2

Piłka nożna

W sobotę (20.08) odbyła się trzecia kolejka spotkań w rozgrywkach FOR BET IV ligi.

Znicz Biała Piska podejmował na własnym stadionie ekipę lidera Polonię Lidzbark Warmiński.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gości, którzy wyszli na prowadzenie w 31. minucie spotkania. Goście jednak nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Dwie minuty po stracie bramki Marcin Romachów doprowadził do remisu. Obie ekipy na przerwę schodziły przy wyniku 1-1.

Po zmianie stron strzelali już tylko piłkarze Znicza. W 47. minucie na 2-1 trafił Kuba Mosakowski, 8 minut później na 3-1 podwyższył Dawid Pietkiewicz, natomiast wynik na 4-1 ustalił Łapiński w 63. minucie spotkania.

Na pochwały zasługuje także bramkarz Znicza Dominik Kąkolewski, który świetnie spisywał się w bramce tego dnia. Oprócz licznych udanych interwencji zanotował także obronę rzutu karnego w 82. minucie spotkania.

Dzięki tej wygranej Znicz zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W innym spotkaniu Mamry Giżycko podejmowały Huragan Morąg. Mamry podobnie jak Znicz ograły rywala 4-1 i tym samym wskoczyli na pozycję lidera FOR BET IV ligi.