Suwalscy szachiści z sukcesami

IMG 5238

Suwałki

Michalina Rudzińska z brązowym medalem w mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych kobiet.

W miniony weekend (24-25.09) w Suwałkach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. To największa taka impreza szachowa w regionie. W hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena rywalizowali najlepsi polscy szachiści.

Dużym sukcesem może pochwalić się Michalina Rudzińska, suwalczanka reprezentująca barwy Strzelca Strzelce Opolskie.

Po zdobyciu tytułu mistrzyni Polski w szachach klasycznych, w hali Suwałki Arena 20-letnia zawodniczka wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych kobiet.

Po raz czwarty z rzędu mistrzynią kraju została Klaudia Kulon, która w 15 partiach uzyskała aż 14 punktów. Druga była arcymistrzyni Monika Soćko.

W gronie 42 szachistek na 9. pozycji uplasowała się Małgorzata Leszczyńska z Fundacji Jaćwież.

Na 19. miejscu została sklasyfikowana Gabriela Pałejko z KSz Hańcza Suwałki, 22. Była pochodząca z Suwałk Katarzyna Murawko, a 24. – Dominika Ostrowska z KSz Hancza – obie po 7,5 pkt.

W niedzielę z kolei odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych.

W kategorii Open rywalizowały 22 zespoły, wśród nich aż 3 ekipy gospodarzy z suwalskiej Fundacji Jaćwież i dwie Ksz Hańcza Suwałki.

Wysokie, 7. miejsce przypadło drożynie Ksz Hańcza Ii Suwałki w składzie: Jan Butkiewicz, Paweł Czarniecki, Błażej Pieczulis, Hubert Pieczulis.
Na 11. pozycji zawody ukończyła Hańcza I Suwałki, drużyny Fundacji Jaćwież zajęły 16., 19. i 22. miejsce.

Do rywalizacji kobiet stanęło 9 ekip, w tym aż trzy Hańczy Suwałki . SzUKS Gostynin, MKSz Rybnik i MUKS Stoczek 45 Białystok zdobyły po 12,0 dużych punktów i o kolejności zdecydowały małe – odpowiednio 17,5; 17,0 i 15,0.

Czwarte miejsce zajęła drużyna KSz Hańcza I Suwałki – 8,0 pkt., w której grały Dominika Ostrowska, Maria Pałejko i Gabriela Pałejko, a piąta była Fundacja Jaćwież Suwałki – 5,0 pkt w składzie: Małgorzata Leszczyńska, Kinga Gładyszewska i Gabriela Wiszniewska.

Druga drużyna kobiet Ksz Hańcza zajęła 7., a trzecia – 9. miejsce.