Ełk
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w środę (19.10) popołudniu na ulicy Wojska Polskiego w Ełku.
Zgłoszenie tutejsi policjanci otrzymali około godziny 14.40. Wynikało z niego, że na wysokości budynku nr 38 doszło do zderzenia auta osobowego z autobusem komunikacji miejskiej. Znane są już okoliczności, w jakich doszło do tej kolizji.
Jak poinformowała Radio 5 Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku – ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki mercedes zmieniając pas ruchu z lewego na prawy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem MZK, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.
Obaj kierowcy byli trzeźwi. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.
Kierujący mercedesem za spowodowanie kolizji ukarany mandatem karnym w wysokości 1 tys. 20 zł.






![O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Ełku [FILM] 6 Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2022/07/tory-350x250.jpg)





