Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3

316414221 6077814225582696 1566524360014758239 n

Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3.

Niekwestionowany lider PlusLigi już na samym początku dał pokaz swoich umiejętności. Jastrzębianie szybko objęli prowadzenie 10:4. Biało-niebiescy byli kilka razy blisko rywali, ale ci za każdym razem odpowiadali kolejnymi skutecznymi akcjami wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga odsłona to popis umiejętności gości i pełna kontrola wydarzeń na boisku. Goście pewnie powiększali dystans i pewnie wygrali 25:17.

Szansę na przełamanie biało-niebiescy mieli w trzecim secie. Udało się im zdobyć znaczącą przewagę nad przeciwnikiem 18:11, którą utrzymywali praktycznie do końca seta prowadząc 24:21.
Pomimo wielkich starań siatkarzom Ślepska nie udało się utrzymać wywalczonego prowadzenia. Niestety, niekwestionowany lider PlusLigi szybko wyrównał wynik i wygrał na przewagi 27:25.

Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju zanotowali tym samym 11. zwycięstwo z rzędu i pozostali jedynym, niepokonanym zespołem w PlusLidze.

Po porażce drużyna trenera Dominika Kwapisiewicz spadła z 4. na 7. miejsce w tabeli.

MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Trevor Clevenot, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.