Leki przeciwbólowe – czy każdy może je zażywać? Zalecenia i przeciwskazania

pexels andrea piacquadio 3771115

Cierpisz na przewlekłe bóle głowy lub inne schorzenia, które uniemożliwiają Ci codzienne funkcjonowanie? Coraz częściej przyjmujesz leki przeciwbólowe i nie wiesz, jaką dawkę możesz bezpiecznie zażyć w ciągu doby? Z poniższego artykułu dowiesz się, jaki lek przeciwzapalny lub przeciwbólowy możesz bezpieczne stosować.

Wszelkiego rodzaju bóle, które odczuwasz na co dzień, mogą powodować, że nie będziesz w stanie normalnie funkcjonować. Dostępne w aptekach, a nawet w drogeriach leki przeciwbólowe mogą skutecznie neutralizować zarówno bóle głowy, mięśni, jak i stawów. Warto jednak wiedzieć, że nawet dokładnie przebadane środki przeciwbólowe bywają niebezpieczne, szczególnie kiedy dojdzie do przedawkowania.

Leki przeciwbólowe – jak je bezpiecznie stosować?

Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest bezpieczne, o ile zastosujesz się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego lub zapoznasz się z ulotką dołączoną do opakowania. Pamiętaj, że środków na uśmierzenie bólu pod żadnym pozorem nie wolno stosować w ilości większej, niż zalecana.

To mogłoby prowadzić do wielu powikłań ze względu na zbyt dużą kumulację związków aktywnych znajdujących się w tabletkach przeciwbólowych. Kiedy ból nie ustępuje, a lek przeciwbólowy nie łagodzi dolegliwości nawet w najmniejszym stopniu – lepiej skonsultuj się z lekarzem i pod żadnym pozorem nie stosuj kolejnych leków, np. na bazie paracetamolu.

Gdzie kupić leki przeciwbólowe bez recepty?

Obecnie leki przeciwbólowe bez recepty o stężeniu do 500 mg można kupić w większości hipermarketów, drogerii kosmetycznych, a nawet na stacjach paliw. Co więcej, popularne leki przeciwbólowe bez recepty można też kupić na stronach różnych aptek internetowych, np. https://aptekamedkon.pl/ lub innych.

Mimo ogólnodostępności leków na uśmierzenie bólu, zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i kupować wyłącznie polecane środki. To szczególnie ważne w odniesieniu do kobiet w ciąży i karmiących piersią – nadużywanie jakichkolwiek leków w takim stanie lub przyjmowanie niesprawdzonych preparatów bez konsultacji lekarza mogłoby skutkować licznymi powikłaniami czy nawet zagrożeniem życia dziecka.

Kiedy można sięgnąć po leki przeciwbólowe? Zalecenia w pigułce

Po środki, które pomagają zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować dolegliwości związane z bólem można sięgać zawsze wtedy, kiedy lekarz zleci ich przyjmowanie. Możesz też bezpiecznie przyjąć, np. środki na ból głowy, jeśli przeciwwskazania wynikające z ulotki leku nie pokrywają się z dolegliwościami Twojego organizmu. Leki na bazie paracetamolu lub innych substancji redukujących ból sprawdzają się także w przypadku skaleczeń, które często bywają dość bolesne.

Skaleczenia – co zrobić w takich sytuacjach? Sprawdź, jak zadbać o zdrowie!

Podsumowując: po tabletki, proszek czy nawet płynny preparat przeciwbólowy możesz sięgnąć zawsze wtedy, kiedy chcesz pozbyć się uciążliwego bólu, który uniemożliwia Ci codzienne funkcjonowanie. Wystarczy, że zastosujesz się do zaleceń lekarza i ulotki odnośnie do dawkowania, a nie odczujesz żadnych skutków ubocznych.

 

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version