Ełcki Mazur powoli pnie się na szczyt

mazur elk crop

piłka nożna

Cenna wygrana Mazura.

W sobotnie (25.03) popołudnie na stadionie im. Stefana Marcinkiewicza Mazur Ełk podejmował ekipę Błękitnych Pasym. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście dalszej walki o mistrzostwo ligi okręgowej, gdyż obie ekipy miały przed tym meczem tyle samo punktów.

Pierwsza połowa przebiegała ospale. Żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić swojej ekipy na prowadzenie, choć przed przerwą bliżej byli gospodarze, którzy nie wykorzystali rzutu karnego.

Po przerwie gra Mazura się poprawiła. Po dokonaniu kilku zmian w drugiej połowie Mazur złapał wiatr w żagle.

W 72. minucie po przepięknym długim podaniu Przemysław Niecikowski wpakował piłkę do siatki i dał gospodarzom prowadzenie. Mazur ciągle naciskał, próbował, ale bezskutecznie.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1-0 do głosu doszli jeszcze raz gospodarze. W 90. minucie bramkę na 2-0 strzelił Szymon Chmielewski i tym samym ustalił wynik spotkania.

Ten mecz pokazał, że w tej drużynie każdy gracz odgrywa kluczową i ważną rolę – mówił po meczu Patryk Gondek z Mazura

Dzięki tej wygranej Mazur wskoczył na pozycję wicelidera tabeli ligi okręgowej.