Augustów
Sąd rodzinny zajmie się sprawą 8-latka z Augustowa, który ukradł wędki z jednego z garaży na terenie miasta.
Dyżurny z augustowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamał się do jednego z garaży w mieście. Z pomieszczenia zniknęły wówczas dwie wędki. Pokrzywdzony oszacował ich wartość na 400 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do środka przez niewielki otwór w drzwiach garażowych. Dwa dni później winnego znalazł dzielnicowy. Okazało się, że kradzieży dokonał 8-latek, który tego dnia grał z kolegami w piłkę w pobliżu garażu. Gdy piłka uderzyła w drzwi i zrobiła otwór, chłopiec wszedł do środka i zabrał torbę, w której znajdowały się wędki. Skradzione przedmioty zabrał później na wyprawę wędkarską. Tam podarował jedną z wędek znajomemu, który do niego dołączył.
Teraz losem chłopca zajmie się sąd rodzinny.




![Kim są mężczyźni z nagrań monitoringu? Pytają policjanci wyjaśniając sprawę kradzieży [VIDEO] 4 monitoring sklep zdj. KPP w Elku](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/monitoring-sklep-zdj.-KPP-w-Elku-350x250.png)







