Ubongo – szalona gra karciana, która rozbudza umysł i wciąga na długie godziny!

1vcc

Szukasz uniwersalnej, wciągającej karcianki, która spodoba się każdemu? Logiczna gra Ubongo spełni Twoje oczekiwania z nawiązką! Poznaj bliżej wyjątkową grę, która już od dwóch dekad nie schodzi ze światowych list bestsellerów.

Krótka historia Ubongo

Oprawa graficzna Ubongo inspirowana jest kulturą afrykańską, dlatego dla niejednej osoby zaskoczeniem będzie fakt, że twórca gry to Polak! Grzegorz Rejchtman z wykształcenia jest informatykiem i ekonomistą, a z zamiłowania – fanem gier planszowych i niezwykle kreatywnym twórcą. Ubongo jest taką grą, w jaką jej autor chętnie zagrałby osobiście: jak sam mówi, najczęściej sięga po gry o nieskomplikowanych, łatwych do zapamiętania zasadach, ale zapewniającym graczom dużo frajdy.
Ubongo można określić najprościej jako “układankę na czas”, a więc połączenie gimnastyki umysłu z adrenaliną towarzyszącą wyścigowi i rywalizacji. Taka mieszanka nie mogła nie zadziałać: od swojej premiery w 2003 roku Ubongo nie schodzi z list bestsellerów, a jej popularność błyskawicznie wykroczyła daleko poza Polskę i Szwecję – kraj stałego zamieszkania Grzegorza Rejchtmana. Dziś podstawowa wersja gry i jej specjalne edycje goszczą w tysiącach domów na całym świecie, a jej twórca odebrał wiele przyznanych jej wyróżnień branżowych.

Jak grać w Ubongo?

Gra Ubongo sprawdza się zarówno w samodzielnej rozgrywce, jak i w gronie do 4 osób. Na początku każdy uczestnik otrzymuje planszę i 12 elementów o różnych kształtach. Celem gry jest jak najszybsze zapełnienie całej powierzchni planszy za pomocą posiadanych płytek – ale nie wszystkich; o tym, których puzzli mogą użyć gracze w danej rundzie, decyduje rzut kostką. Pierwszy gracz, który wykona zadanie, anonsuje ten fakt gromkim okrzykiem “Ubongo” i zgarnia nagrodę w postaci klejnotu. Osoba, która na koniec gry znajdzie się w posiadaniu najbardziej wartościowej kolekcji cennych kamieni, wygrywa całą grę.

Gra Ubongo – gimnastyka umysłu i wspaniała zabawa

Ubongo to trafiona propozycja dla dzieci i dorosłych: gra umili każde rodzinne popołudnie, spotkanie ze znajomymi czy deszczowy dzień na wakacyjnym wyjeździe. Zasady są banalnie proste, a ilość kombinacji niemal niewyczerpana – każde rozdanie jest inne, niż poprzednie.
Nasza propozycja ma także ogromną wartość edukacyjną. Nie bez powodu nazwa gry, Ubongo, oznacza w języku suahili “mózg”, bo właśnie ten organ poddajemy podczas rozgrywki solidnemu treningowi. Ubongo rozwija umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, wyrabia koncentrację i refleks – a ponieważ procesy te zachodzą w toku beztroskiej zabawy, efekty przychodzą właściwie same. Ideały nie istnieją? Być może – ale w świecie towarzyskich gier Ubongo jest im bardzo bliski!

 

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version