Dermatolog online – kiedy może Ci pomóc?

bermix studio PNdOpC 6q I unsplash

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka pomocy dermatologicznej – choroby skóry, wysypki, egzemy czy alergie są coraz częstsze i wymagają specjalistycznego podejścia. W wielu przypadkach warto wybrać najwygodniejszą formę usług medycznych – teleporadę. W jakich przypadkach może pomóc Ci dermatolog online?

Leczenie na odległość staje się coraz popularniejsze. Tym bardziej że w wielu przypadkach nie ma konieczności osobistej rozmowy z lekarzem. W ten sposób można nie tylko umówić się na rzetelną konsultację, ale i uzyskać e-receptę, skierowanie na dalsze badania czy zwolnienie L4, np. na https://halomed.pl/l4. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, kiedy warto umówić się na teleporadę do dermatologa!

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog to lekarz specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób skóry – zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Do najczęściej diagnozowanych zalicza się m.in. następujące:
choroby alergiczne manifestujące się wysypkami skórnymi;

Jest ich jednak znacznie więcej, a samodzielne rozpoznanie przyczyny objawów przeważnie jest niemożliwe. Tym bardziej że wiele chorób ma zbliżony obraz kliniczny i jedynie profesjonalne badanie może zagwarantować prawidłowe rozpoznanie.

Przeczytaj również: jak długo ważna jest recepta online?

Kiedy skonsultować się z dermatologiem?

Konsultacja z dermatologiem będzie wskazana zawsze wtedy, gdy zaobserwujesz na swojej skórze niepokojące zmiany: wysypkę, nowe pieprzyki, stare pieprzyki, z których nagle wycieka krew lub ropa, guzki podskórne czy pękanie i patologiczne łuszczenie się skóry. Tego typu dolegliwości zazwyczaj mają charakter przewlekły. Wizyta u dermatologa jest potrzebna również na późniejszych etapach schorzeń przewlekłych, celem monitorowania leczenia i wdrażania ewentualnych jego modyfikacji.

Jak wygląda dermatologiczna teleporada?

Teleporada dermatologiczna wiele nie różni się od klasycznej wizyty u dermatologa, z tą różnicą, że lekarz nie może osobiście obejrzeć zmian skórnych czy pobrać wycinków do badań histopatologicznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, z pewnością poinformuje o tym pacjenta i zaprosi na klasyczną wizytę. Teleporada rozpoczyna się szczegółowym wywiadem – pacjent opisuje objawy i przedstawia swój problem. Dobrym rozwiązaniem są wideokonferencje, ponieważ masz wówczas możliwość pokazania zmian skórnych przez kamerkę.

Podczas teleporady lekarz może wypisać Ci e-receptę na leki lub zwolnienie L4. Jeśli jesteś już zdiagnozowanym pacjentem, możesz pominąć teleporadę i zamówić e-receptę na stosowane leki, korzystając z portali świadczących usługi medyczne.

 

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version