Podsumowanie projektu Skutecznie=Bezpiecznie w Ełku

IMG 2084 crop

Fot. Radio 5

Ełk

Zajęcia, warsztaty, grupy wsparcia, konsultacje ze specjalistami – to tylko część działań realizowanych w ramach projektu „Skutecznie=Bezpiecznie w Ełku”. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od kilkunastu miesięcy uczula, edukuje i zwraca szczególną uwagę na przemoc w rodzinie. W czwartek (23.11) w Centrum Rewitalizacji Społecznej odbyło się podsumowanie programu, który ma przeciwdziałać temu zjawisku. Jak powiedziała Radiu 5 Beata Ratkiewicz z ełckiego MOPS-u statystyki są niepokojące. Od początku roku wszczęto już 133 procedury „Niebieskiej Karty”. Rok temu było ich 125.

– Przemoc domowa jest niedostrzegalnym problemem – ocenia wiceprezydent Ełku Mirosław Hołubowicz.

Partnerem projektu jest Fundacja Empatio. Jej przedstawiciele poprowadzili w niemal wszystkich ełckich szkołach podstawowych warsztaty Treningu Umiejętności Społecznych. W przedszkolach odbyła się z kolei bajkoterapia, która opierała się na specjalnie wydanej książce.

Mówi Anna Wielgat, prezes fundacji.

Projekt Skutecznie=Bezpiecznie w Ełku jeszcze trwa. 25 listopada rusza 11. edycja Białej Wstążki, kampanii zapobiegającej przemocy wobec kobiet. W planach między innymi warsztaty samoobrony skierowane do seniorów i porady specjalistów. Akcja potrwa do 10 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej MOPS-u.

Placówka na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 230 tysięcy złotych w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i krajowych.

Exit mobile version