Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 2:3

CR5 4554

Suwałki

W meczu 27. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w niedzielę (25.03) z Jastrzębskim Węglem 2:3.

Pojedynek lepiej rozpoczęła ekipa gości, która zdominowała siatkarską rywalizację pewnie zwyciężając w pierwszym secie 25:18.

W drugim secie do głosu doszli biało-niebiescy. Z każdą, kolejną piłką rosła ich przewaga nad Jastrzębskim Węglem. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza doprowadzili do wyrównania i w drugim secie wygrali 25:20.

W trzeciej partii obraz gry nie uległ zmianie. Biało-niebiescy pewnie punktowali wyraźnie zdezorientowanych rywali z Jastrzębia-Zdroju. Zespół prowadzony przez Marcelo Mendeza nie potrafił wrócić do rytmu gry z pierwszego seta. Zamieszanie wykorzystała drużyna z Suwałk, która zamknęła trzeciego seta skutecznym atakiem i po raz pierwszy w historii bezpośrednich starć obu ekip zdobyła z mistrzami Polski ligowy punkt.

W kolejnej odsłonie Jastrzębski Węgiel powrócił jednak do dyspozycji z premierowej partii i zdominował grę, zwyciężając w czwartym secie 25:16, a finalnie w tie-breaku 15:8.

Suwalczanie mogą jednak uznać mecz za udany. Punkt wywalczony w starciu z liderami PlusLigi, mistrzami Polski i finalistami Ligi Mistrzów może okazać się bardzo cennym.

Pomeczowy komentarz Bartosza Filipiaka, atakującego Ślepska Malow Suwałki.