Medycyna estetyczna – sekret młodzieńczego wyglądu?

medycyna estetyczna

Czy można zatrzymać na dłużej młodzieńczy wygląd skóry i całego ciała? Okazuje się, że tak! Wystarczy zmiana niektórych nawyków, wyjątkowa dbałość o pielęgnację i stan zdrowia skóry, a nawet korzystanie z niektórych zabiegów. Na co dzień należy starać się wysypiać, odpowiednio odżywiać oraz stosować indywidualnie dobrane do rodzaju cery kosmetyki. Gdy te działania nie są wystarczające i nie dają zadowalającego efektu, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Popularnością wśród pacjentów cieszą się przede wszystkim zabiegi na twarz, szyję i dekolt. Lekarze wykorzystują nowoczesne metody i techniki umożliwiające redukcję zmarszczek, cellulitu, a nawet rozstępów. Wszystkie te działania mają na celu poprawę ogólnego wyglądu skóry i przywrócenie jej witalności.

Medycyna estetyczna wykorzystuje mało inwazyjne techniki i metody działania zabiegowego. Większość procedur medycznych wykonywana jest z użyciem naturalnych wypełniaczy. Ich zadaniem jest wypełnienie bruzd zmarszczek, wzmocnienie naturalnego napięcia skóry, wspomaganie procesów regeneracyjnych tkanek oraz zwiększenie produkcji kolagenu i syntezy elastyny. W celach odmładzających pacjenci korzystają również z modelowania i powiększania ust, liftingu, wolumetrii, mezoterapii, a nawet toksyny botulinowej.

Medycyna estetyczna a bezpieczeństwo zabiegów

Medycyna estetyczna łączy w sobie cechy kosmetologii i dermatologii. Oferuje szybką poprawę wyglądu zewnętrznego bez konieczności wykonywania ingerencji chirurgicznej. Ta dziedzina wykorzystuje środki medyczne oraz leki, co stwarza konieczność oferowania usług jedynie przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Swoje metody opierają oni bowiem na bezpiecznym i nieinwazyjnym działaniu leków oraz zabiegów. Ich celem jest ogólna poprawa wyglądu oraz opóźnienie przebiegu procesu starzenia się skóry.

Korzystanie z medycyny estetycznej cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów obu płci. Nowoczesne techniki, bezpieczne preparaty, innowacyjne metody ich wykorzystania – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje nowoczesna estetyka niechirurgiczna. Realizację wszystkich procedur medycznych z zakresu medycyny estetycznej poprzedza się skrupulatną diagnostyką stanu zdrowia pacjenta i jego kwalifikacją. W ten sposób zapewnia się mu najwyższy poziom bezpieczeństwa. Konieczna jest bowiem weryfikacja wskazań i eliminacja ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia określonych zabiegów. Można je poznać jedynie na podstawie badania podmiotowego i informacji uzyskanych w formie wywiadu lekarskiego.

Wiedza i doświadczenie lekarza pozwalają mu na uzyskanie optymalnego, naturalnego efektu zabiegu medycyny estetycznej u każdego pacjenta. W ich przebiegu unika się sztuczności i nadmiernego przerysowania. Niewskazana jest zmiana indywidualnych rys twarzy czy cech charakterystycznych wyglądu pacjenta. Zbyt daleko idąca interwencja estetyczna może bowiem przynieść odwrotny rezultat. Sztuczny, nieestetyczny wygląd nie jest natomiast celem ani pacjentów, ani lekarzy.

Efekty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Wśród funkcji, jakie spełnia medycyna estetyczna, wyróżnia się redukcję blizn, rozstępów, przebarwień i wszelkich innych niedoskonałości widocznych gołym okiem na powierzchni skóry pacjenta. Z pomocą nowoczesnych metod i technik można m.in. zniwelować widoczność naczynek, likwidować defekty skórne, laserowo usuwać blizny potrądzikowe, poprawiać owal twarzy, usuwać zmiany skórne, skłaniać skórę do regeneracji. Niektóre zabiegi pomagają ponadto zredukować widoczność lwiej zmarszczki, bruzd nosowo-wargowych, poprawiają kondycję skóry twarzy i ciała. Co więcej, drobne zmarszczki usuwa się całkowicie. Inne procedury wspomagają też regenerację skóry, uruchamiając naturalne procesy odbudowy tkanek i komórek.

Najpopularniejsze procedury w Centrum Medycznym Kierach – kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, toksyna botulinowa, lifting, korekta ust

Ogromne możliwości, jakie daje pacjentom medycyna estetyczna, nie wiążą się z koniecznością pobytu w szpitalu. Wszystkie zabiegi są mało inwazyjne i wykonuje się je w klinicznych warunkach stacjonarnej placówki medycznej bez hospitalizacji pacjenta. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą przede wszystkim: nici liftingujące, iniekcje botoksu, laser, wolumetria, nawilżanie ust kwasem hialuronowym, biostymulatory, leczenie nadpotliwości, mezoterapia i wampirzy lifting.

Medycyna estetyczna wykorzystuje powszechnie toksynę botulinową. Działa ona porażająco na mięśnie, rozluźniając ich napięcie i redukując widoczność zmarszczek mimicznych. Lekarze stosują ponadto kwas hialuronowy, który jest rodzajem naturalnego wypełniacza. Roztwór wstrzykuje się zwykle w ubytek tkanki, wypełniając go od wewnątrz, wzmacniając napięcie. Wypełniaczem równie często staje się osocze bogatopłytkowe pozyskiwane od samego pacjenta. Bezpieczne i popularne są także nici liftingujące.

Jak szeroko dostępna jest dziś medycyna estetyczna? Tychy są lokalizacją, w której zabiegi z zakresu medycyny dostępne są dla każdego pacjenta dzięki ofercie Centrum Medycznego Kierach. Szczegóły oferty placówki można sprawdzić tutaj: https://kierach.pl/oferta/medycyna-estetyczna/.

Medycyna estetyczna – jak wzmocnić efekty zabiegów?

Medycyna estetyczna to nie jedyny sekret młodzieńczego wyglądu pacjentów. Efekty niektórych zabiegów są trwalsze niż innych, nie znaczy to jednak, że po ich wykonaniu skóra nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie – by wzmocnić efekty wykonywanych zabiegów, warto na co dzień dbać o stan i kondycję nie tylko własnej skóry, ale również całego organizmu. Konieczne jest stosowanie się przynajmniej do kilku wskazówek.

Zdrowa skóra wymaga nawodnienia. Dostarczanie odpowiednich ilości wody jest kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego. Zabiegi medycyny estetycznej nie dadzą długotrwałych efektów bez dbałości o podstawowe potrzeby skóry. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu możliwe staje się dostarczenie skórze witamin i minerałów. Największą zdolność do regeneracji tkanki mają w porze nocnej. Wydłużając czas snu, pacjent dba zatem o odpowiednią ilość kolagenu, zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych skóry twarzy, zapobiega powstawaniu obrzęków, matowieniu i wysuszeniu skóry. By spowolnić procesy starzenia się skóry, należy zmywać makijaż przed położeniem się do łóżka. Warto dbać o utrzymanie stałej wagi ciała, odpowiednią pielęgnację skóry, ochronę przed promieniowaniem UV i przebarwieniami.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version