Suwałki
Drugi koncert jubileuszowy organizuje w niedzielę (26.05.24) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach. Uczniowie zagrają dla swoich mam. Początek o godzinie 16:00. O szczegółach mówił w czwartek (23.05.24) w Radiu 5 Krzysztof Grzybowski, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.
Przypomnijmy, że szkoła świętuje w tym roku 50-lecie istnienia. Jubileuszowe obchody odbyły się 1 marca. Suwalska szkoła muzyczna jest publiczną szkołą artystyczną, prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Utworzona 8 września 1973 roku. Szkoła prowadzi nauczanie gry na instrumentach takich jak: fortepian, organy, flet, skrzypce, czy gitara oraz śpiewie solowym.
Audycja „Gość Radia 5” z udziałem Krzysztofa Grzybowskiego:









![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 9 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)


