Szkolenia z ginekologii estetycznej – labioplastyka i podstawy ginekologii plastycznej bez tajemnic

szkolenia z ginekologii estetycznej

Teoretyczne aspekty zagadnień anatomicznych zewnętrznych narządów płciowych, wskazania zdrowotne i kosmetyczne do wykonywania zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej, propozycje protokołów zabiegowych – to tylko niektóre z treści, których dotyczą szkolenia z ginekologii estetycznej. Podczas kursu specjaliści przygotowują uczestników do bezpiecznego, samodzielnego przeprowadzania zabiegów powiększania warg sromowych, uwrażliwienia punktu G, laseroterapii i mezoterapii. Poznają oni procedury i techniki zabiegowe niezbędne w celu podjęcia nowoczesnej współpracy z pacjentką.

Szkolenia z ginekologii estetycznej poszukiwane są przede wszystkim przez doświadczonych lekarzy ginekologów. Zajmują się oni nie tylko diagnostyką i leczeniem chorób żeńskich narządów płciowych oraz prowadzeniem ciąży. Prewencja ginekologiczna i dbałość o zdrowie intymne kobiet ma bowiem o wiele szerszy wymiar. Ginekologia estetyczna odpowiada na rosnące potrzeby i oczekiwania pacjentek związane bezpośrednio z wyglądem okolic intymnych oraz jakością życia seksualnego.

Szkolenia z ginekologii estetycznej – dla kogo?

Szkolenia z ginekologii estetycznej w Medycznym Ośrodku Szkoleniowym METODOS dedykowane są wyłącznie dla lekarzy. Mogą oni jednak być aktywni zawodowo w dowolnej specjalności. Istotne, by posiadali aktualne prawo wykonywania zawodu, które organizatorzy kursu weryfikują w Centralnym Rejestrze Lekarzy. Doświadczona grupa uczestników szkolenia to gwarancja jego wysokiego poziomu merytorycznego, dostosowanego do indywidualnego poziomu wiedzy każdego z nich.

Podstawy ginekologii estetycznej i plastycznej w METODOS – praktyka pod okiem wykładowcy

Szkolenia z ginekologii estetycznej pozwalają lekarzom na samodzielne wykonywanie zabiegów ginekologii estetycznej w ramach własnej działalności medycznej. W tym celu należy ukończyć podstawowe szkolenie z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej. Podczas niego wykładowcy przypominają anatomię żeńskich narządów płciowych oraz przedstawiają przebieg podstawowych zabiegów z zakresu kosmetyki ginekologicznej okolic intymnych u kobiet. Uczestnicy zostają również poinformowani o możliwych powikłaniach i zagrożeniach, jakie niosą ze sobą poszczególne procedury medyczne. Zajmują się też prawidłową kwalifikacją pacjentek do zabiegów.

Wśród zabiegów omawianych podczas szkolenia praktycznego z ginekologii estetycznej wymienia się: G-shot, uwrażliwienie łechtaczki, wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym, laseroterapię CO2, lifting i rewitalizację pochwy, mezoterapię warg sromowych oraz przedsionka pochwy, a także iniekcję z osocza bogatopłytkowego. Podczas szkolenia uczestnicy samodzielnie wykonują wymienione procedury medyczne na modelkach, pod czujnym okiem wykładowcy. Każde szkolenie z ginekologii estetycznej prowadzi doświadczony i wykwalifikowany lekarz.

Labioplastyka – najpopularniejszy wśród ginekologów kurs z zakresu medycyny estetycznej

Szkolenia z ginekologii estetycznej w swoim zakresie obejmują również przygotowanie specjalisty do wykonywania zabiegu labioplastyki, czyli zmiany wielkości lub kształtu warg sromowych mniejszych. Podczas niego specjaliści przedstawiają podstawowe instrumentarium i nomenklaturę branżową oraz sposób wykorzystania laseroterapii podczas chirurgicznych zabiegów ginekologii plastycznej. Uczestnicy szkolenia wykonują zabieg labioplastyki na modelkach po ich uprzednim znieczuleniu miejscowym. Podczas kursu istnieje również możliwość asystowania do zabiegu przeprowadzanego przez wykładowcę.

Szkolenia z ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej – bezpieczeństwo

Dbając o bezpieczeństwo modelek i uczestników szkolenia, część warsztatową kursu poprzedza się wstępem teoretycznym. Tuż po nim kursanci samodzielnie przeprowadzają prawidłową kwalifikację pacjentek do zabiegu i opisywanych procedur medycznych. Weryfikują istnienie wskazań i eliminują ewentualne przeciwwskazania. Zbierają również podstawowe informacje w formie wywiadu medycznego. Nad wszystkimi działaniami podejmowanymi przez uczestników szkolenia czuwa szkoleniowiec z wysoką znajomością procedur ginekologii.

Uczestnictwo w szkoleniu pozwala nie tylko doskonalić własne umiejętności, ale również zwrócić uwagę na konieczność odpowiedniej dbałości o bezpieczeństwo i komfort pacjentki. Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej należy wykonywać w dyskretnej atmosferze, zapewniając intymne warunki. Znając potencjalne zagrożenia i skutki uboczne poszczególnych zabiegów, lekarz po szkoleniu jest w stanie samodzielnie oszacować ryzyko wystąpienia powikłań. Niektórym z nich można skutecznie zapobiec, a sposoby prewencji przedstawiane są już podczas kursu.

Propozycje protokołów zabiegowych

Podczas kursu w Medycznym Ośrodku Szkoleniowym METODOS szczególną uwagę przykłada się do odpowiedniego przygotowania praktycznego uczestników do samodzielnego wykonywania zabiegów. Z tego względu teoretyczna część kursu zwykle zajmuje wykładowcy niewiele czasu. Ponadto uczestnikami kursu są wykwalifikowani lekarze. Posiadają oni zatem podstawową wiedzę z zakresu anatomii ludzkiego ciała (również układu rozrodczego). Wszystkie szkolenia trwają zwykle od 6 do 8 godzin. Kończą się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu i zdobycie cennych umiejętności.

Po ukończeniu kursu specjalistycznego z zakresu ginekologii plastycznej lekarze mogą pomóc pacjentkom ograniczyć dokuczliwość niektórych objawów. Zalecają i wykonują estetyczne zabiegi w celu leczenia asymetrii narządów płciowych, terapii poporodowych uszkodzeń krocza i pochwy oraz modelowania i plastyki zewnętrznych narządów płciowych. Działania zabiegowe podczas szkolenia obejmują przede wszystkim okolice wejścia do pochwy, wargi sromowe większe i mniejsze oraz wnętrze pochwy. W ramach ginekologii estetycznej możliwe staje się ponadto leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Szkolenia z ginekologii estetycznej dostępne w Medycznym Ośrodku Szkoleniowym METODOS można sprawdzić tutaj: https://metodos.pl/.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version