Sukces ełczan na Pucharze Bałtyku w Gdańsku!

zdj. MOS Elk 10

zdj. MOS Ełk

Bydgoszcz/Ełk

Z workiem medali wrócili z Gdańska młodzi zawodnicy reprezentujący UKS MOS Ełk.

W rozgrywanych w sobotę (14.09| regatach Puchar Bałtyku ełczanie wywalczyli łącznie 20 medali! To 4 złote, 6 srebrnych oraz 10 brązowych. Jak informuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy – w Gdańsku wystartowała grupa 24 zawodników, którzy rywalizowali łącznie w 19 konkurencjach.

Złoto wywalczyli Bartosz Radywoniuk, Łukasz Zabielski i Denis Roshchupkin, wspierani przez kolegę z klubu Drakkar Gdańsk- Stanisława Blandzi, którzy wystartowali w „czwórce” chłopców na 500 metrów. Po Puchar Bałtyku sięgnął Gabriel Kleban startujący w „jedynce” chłopców na 1500 metrów, takie trofeum trafiło także do Antoniny Smolańczuk pływającej w „jedynce” juniorek na 2000 metrów. Oskar Kacperski, Szymon Mastaj, Cezary Niewęgłoski i Yaromyr Dyedyk wywalczyli medal z najcenniejszego kruszcu na dystansie 1500 metrów w ramach programu Młodych Polskich Wioseł.

Srebro uzyskali Jakub Kosiorek i Jakub Zduniak w „dwójce” juniorów młodszych, Antonina Smolańczuk z Leną Pawłowską z MKS 2 Warszawa w „dwójce” juniorek na 2000 metrów, Gabriel Kleban i Oskar Kacperski w „dwójce” chłopców na 1500 metrów, Mateusz Liwoch, Jakub Kosiorek, Jakub Zdnuniak i Filip Rybowiak z Unii Tczew w „czwórce” juniorów młodszych, Yaromyr Dyedyk w „jedynce” chłopców na 500 metrów, Maja Wizgir i Gabriel Kleban wspierani przez klub WIR Iława w „czwórce” MIX „typu C” młodzików,

Brąz zdobyli – Gabriela Kozicka w jedynce dziewcząt na 500 metrów, Zuzanna Chmielewska i Kamila Dobrzycka w „dwójce” podwójnej dziewcząt na 1500 metrów, Oliwia Kułakowska w biegu „dwójek” juniorek młodszych wspierana przez zawodniczkę Annę Michnę z krakowskiego klubu UKS 1993, Mateusz Liwoch w „jedynce” juniorów młodszych na 2000 metrów, Jakub Kleban i Gabriel Sobolewski w „dwójce” juniorów na 2000 metrów, Jakub Kleban w „jedynce” juniorów na 2000 metrów, Dominika Brulińska, Zuzanna Chmielewska, Kamila Dobrzycka i Gabriela Kozicka w rywalizacji czwórek dziewcząt na 1500 metrów, Julia Truszkowska w „jedynce” juniorek młodszych, Mateusz Liwoch i Julia Truszkowska w „dwójce” MIX juniorów i juniorek młodszych, Gabriela Kozicka z zawodnikami z klubu Drakkar Gdańsk w „czwórka” MIX „typu C” młodzików,

Jak informuje MOS pomiędzy biegami odbył się konkurs sprintu na ergometrze wioślarskim na 200 metrów. W kategorii 13-14 lat Oskar Kacperski triumfował z czasem 33,8 sekundy, zdobywając pierwsze miejsce. W kategorii 17-39 lat Kewin Walczak zajął drugie miejsce z wynikiem 32 sekundy, a Jakub Kleban uplasował się na trzeciej pozycji z czasem 32,2 sekundy.

Zawodnicy przygotowywali się do zawodów pod okiem trenerów Sebastiana Kosiorka, Marcina Święcińskiego oraz Pawła Żabińskiego.