Leasing firmowy vs najem długoterminowy – co przyniesie więcej korzyści dla przedsiębiorstwa?

20293

Przedsiębiorcy mogą obecnie korzystać z wielu atrakcyjnych form pokrycia kosztów zakupu samochodów osobowych, aut ciężarowych, a nawet wyposażenia biura. Dwa popularne rozwiązania to przede wszystkim: leasing oraz wynajem długoterminowy. Jaka forma finansowania jest korzystniejsza? Co warto sprawdzić? Dowiedz się więcej!

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie każdy przedsiębiorca prędzej czy później stanie przed wyborem formy finansowania umożliwiającej pokrycie kosztów, np. kupna samochodu. W praktyce leasing dla firm i najem długoterminowy działają podobnie. Różnią się tylko formą zakończenia umowy oraz miesięcznymi kosztami finansowania.

Kiedy leasing auta na firmę będzie dobrym wyborem?

To dobry wybór, jeśli szukasz wygodnego i elastycznego sposobu na korzystanie z pojazdu bez konieczności dużych inwestycji na start. Postaw na taką formę finansowania,
jeśli potrzebujesz samochodu do codziennego użytkowania, ale nie planujesz jego wykupu
po zakończeniu umowy.

Zdecyduj się na leasing samochodu firmowego, jeśli chcesz:

A może wahasz się nad leasingiem operacyjnym i finansowym? W takim momencie przyda Ci się porównywarka leasingowa. Dzięki temu w kilku krokach bez wychodzenia z biura sprawdzisz najciekawsze oferty finansowania dla swojego przedsiębiorstwa.

A może wynajem długoterminowy pojazdu – co zyskasz w ten sposób?

Umowa wynajmu długoterminowego pojazdu to świetny sposób, aby maksymalnie ograniczyć firmowe wydatki przy zachowaniu pełnej swobody eksploatacji pojazdu.

Decydując się na taką formę finansowania, zyskujesz:

To dobry wybór głównie ze względu na brak ryzyka związanego ze znaczną utratą wartości pojazdu. Umowę wynajmu możesz podpisać zarówno na auta nowe, jak i poleasingowe. To znacznie zwiększa wachlarz zastosowań takiej formy finansowania.

Jakie korzyści niesie ze sobą leasing i wynajem długoterminowy firmowego auta?

Dwie wymienione formy finansowania są dobrym rozwiązaniem, które gwarantuje wygodę, niezależność i możliwość utrzymania płynności finansowej w firmie. W związku z podpisaniem umowy na leasing lub wynajem pojazdu, zyskujesz:

Zyskujesz też oszczędności na podatkach – możesz odliczyć 50% lub 100% podatku VAT, a także włączyć miesięczne raty i eksploatację pojazdu do kosztów uzyskania przychodu.

 

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version