Odchodzisz z pracy i zastanawiasz się, w jaki sposób powinieneś podziękować za współpracę? Świetnym rozwiązaniem może być wysłanie wiadomości mailowej do wszystkich osób zatrudnionych w firmie. Powinna ona dotrzeć nawet do pracowników, z którymi na co dzień nie masz zawodowych kontaktów. Podziękowanie musi być dostosowane do specyfiki firmy i panującej w niej kultury. Ważne jest także, aby zachować jego zwięzłą formę.
- Podziękowanie za współpracę zawsze powinno mieć pozytywny wydźwięk, nawet jeśli nie masz dobrych wspomnień.
- W swoim podziękowaniu koniecznie napisz, za co szczególnie cenisz sobie współpracę z kolegami z pracy.
- Pamiętaj o dostosowaniu stylu podziękowania do kultury pracy panującej w danej firmie.
Zadbaj o pozytywny wydźwięk podziękowania
Odpowiednio napisane podziękowanie na współpracę zawsze powinno charakteryzować się pozytywnym charakterem. Nawet jeśli masz złe wspomnienia z daną firmą, nie należy do nich nawiązywać. Pamiętaj, że nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas ponownie nie będziesz współpracował z byłym szefem. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy tak naprawdę nie możesz napisać niczego dobrego ani o firmie, ani o współpracownikach? Wówczas najlepiej ograniczyć się do samego podziękowania, bez wspominania o wspólnych doświadczeniach. Niezależnie od powodów, dla których rozstajesz się z daną firmą, nie zapomnij także, aby życzyć innym powodzenia w dalszej karierze.
Zależy Ci na szybkim znalezieniu pracy w Katowicach? Przejrzyj najnowsze oferty i przekonaj się, czy masz szansę na zdobycie posady w wybranej branży.
Co warto uwzględnić w podziękowaniu za współpracę z firmą?
W podziękowaniu za współpracę warto uwzględnić kilka kluczowych elementów. Na wstępie należy wspomnieć, od kiedy kończy się Twoja współpraca z firmą. Możesz jednocześnie zaznaczyć, jak długo pracowałeś w danym przedsiębiorstwie. Zastanów się, za co szczególnie chciałbyś podziękować swoim przełożonym i kolegom z pracy. Warto wspomnieć chociażby o wielu wspólnych doświadczeniach zawodowych, przyjemnej atmosferze w biurze czy o okazanej pomocy. Następnie napisz, że współpraca była dla Ciebie przyjemnością i życzysz wszystkim wielu sukcesów.
Chcesz zdobyć pracę w Zawierciu? Zapoznaj się z aktualnymi ogłoszeniami i sprawdź, w których firmach jest prowadzona rekrutacja!
Dostosuj podziękowanie do specyfiki firmy
Pisząc podziękowania za współpracę, musisz pamiętać o dostosowaniu stylu do specyfiki danej firmy. Jeśli panowała w niej luźniejsza atmosfera, możesz nieco odbiec od typowo formalnych zwrotów. W takim przypadku warto wspomnieć, że będziesz tęsknić za przerwami na kawę czy wyjazdami integracyjnymi. Podziękowanie możesz wówczas zacząć słowami: drogie koleżanki, drodzy koledzy. Jeżeli jednak w firmie panuje bardziej formalna atmosfera, musisz pisać w innym stylu. Najlepiej zastosuj oficjalne zwroty grzecznościowe, na przykład „Szanowni Współpracownicy”, ,,z wyrazami szacunku’’. Wyraź wdzięczność za możliwość współpracy i wspomnij, że rozpoczynasz nowy rozdział życia zawodowego. Jeśli natomiast pracowałeś w międzynarodowej korporacji, nie zapomnij napisać podziękowania również w języku angielskim.
Dopasuj podziękowania do potencjalnego odbiorcy
Podziękowania muszą być także dostosowane do potencjalnego odbiorcy. Możesz je skierować nie tylko do kolegów z pracy, ale również do klientów firmy, z którymi współpracowałeś. W tym przypadku warto wspomnieć o możliwości zrealizowania wielu ciekawych projektów, podziękować za udaną współpracę. Dodatkowo możesz też wyrazić nadzieję na dalszą współpracę w niedalekiej przyszłości.
Szukasz dobrze płatnej pracy w Człuchowie i okolicach? Sprawdź aktualne ogłoszenia i już dziś zapoznaj się z wymaganiami potencjalnych pracodawców.
Podsumowanie
Dzięki odpowiednio napisanym podziękowaniom za współpracę rozstaniesz się z firmą w miłej, pozytywnej atmosferze. Pamiętaj, aby w oficjalnym mailu wyrazić wdzięczność wobec kolegów i przełożonych oraz życzyć im powodzenia. Nie zapomnij także o dostosowaniu stylu podziękowań do potencjalnego odbiorcy.
Artykuł sponsorowany