21:37 pod pomnikiem Ojca Świętego

Messenger creation 7F0D0F29 2363 4AF6 A8AF 2A90A9FDA6DF

O 21. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II pamiętali suwalscy działacze Konfederacji. O 21:37, czyli w godzinę śmierci Papieża Polaka złożyli kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego przy konkatedrze pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach.
Mówi  Kamil Krzesicki, prezes suwalskiego oddziału Nowej Nadziei:

Od lat w rocznicę śmierci o 21:37 przy pomniku gromadziło się po sto-dwieście osób. W tym roku była kilkunastoosobowa reprezentacja Konfederacji i kilku mieszkańców.

Św. Jan Paweł II  zapisał niezwykłe karty w historii Kościoła Katolickiego i współczesnego świata. Był uczestnikiem najważniejszych wydarzeń politycznych i przemian społecznych XX i początku XXI wieku. Przyczynił się do upadku komunizmu w państwach bloku wschodniego, był orędownikiem pokoju i dialogu ekumenicznego. Swoją działalność i nauczanie wyprowadził daleko poza granice Watykanu. Podczas 27-letniego pontyfikatu odbył ponad 100 pielgrzymek, odwiedzając 129 krajów.
Był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu spoza Włoch. 27 kwietnia 2014 na Placu Świętego Piotra w Watykanie błogosławiony Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

 

Messenger creation 7F0D0F29 2363 4AF6 A8AF 2A90A9FDA6DF
Exit mobile version