Wigry
Pierwszy Rodzinny Bieg Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę (5.07) w Wigrach.
Wydarzenie będzie jednym z elementów obchodów 81. rocznicy Obławy Augustowskiej – ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. Bieg ma połączyć upamiętnienie ofiar z aktywnością sportową i będzie otwarty dla całych rodzin – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Uczestnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach. O godzinie 13.30 zaplanowano bieg rodzinny wokół klasztoru na dystansie 700 metrów, natomiast pięć minut później rozpocznie się bieg główny na trasie liczącej ponad 5,5 kilometra. Start i meta zostaną zlokalizowane przy Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.
Na bieg obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszeń można dokonać w biurze zawodów w dniu wydarzenia lub wcześniej przez internet.












