Zespół Szkół Technicznych z kolejnymi inwestycjami

pogodne15

Suwałki

Kolejne inwestycje w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.

W placówce powstaną nowoczesne pracownie teleinformatyczne oraz winda dla osób z niepełnosprawnościami co znacząco podniesie standard nauki.

Prace obejmą wszystkie kondygnacje obiektu. Najważniejszym elementem inwestycji będzie budowa zewnętrznej windy osobowej, która pozwoli na pełne skomunikowanie wszystkich pięter i likwidację barier architektonicznych. Powstanie również przeszklony szyb windy z przedsionkami oraz nowe schody zewnętrzne, umożliwiające bezpośrednie wejście do przyziemia i na parter.

Na pierwszym piętrze przebudowane zostaną pomieszczenia wraz z zapleczami i korytarzem. W ich miejscu powstaną nowoczesne pracownie zawodowe, dostosowane do aktualnych potrzeb kształcenia technicznego.

Koszt inwestycji wynosi ponad 3 mln złotych z czego 2,3 mln pochodzi z dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027.

Termin realizacji inwestycji wynosi 180 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Exit mobile version