Kuźnica
Zamiast gwoździ – papierosy. Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt papierosów wartych ponad 9,5 miliona złotych. Funkcjonariusze z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy skontrolowali ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić ładunek gwoździ. Okazało się, że w naczepie znajdują się przemycane papierosy.
– Funkcjonariusze ujawnili 650 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 9,5 miliona złotych
– mówi starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.
Wobec białoruskiego kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo. Aliaksandr S. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tak duży przemyt grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.






![54 cudzoziemców w naczepie ciężarówki. Kierowca zatrzymany w Budzisku [FILM] 6 źródło: POSG](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/15-351404-350x250.jpg)








